Curling gra planszowa zręcznościowa LUCRUM GAMES 4+ Curling gra planszowa zręcznościowa LUCRUM GAMES 4+ Curling gra planszowa zręcznościowa LUCRUM GAMES 4+ Curling gra planszowa zręcznościowa LUCRUM GAMES 4+ Curling gra planszowa zręcznościowa LUCRUM GAMES 4+

Curling gra planszowa zręcznościowa LUCRUM GAMES 4+

77.20

logo-PayPo.webp
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
ARTYKUŁ: 5904305400303 Kategoria:

Planszowa wersja olimpijskiej dyscypliny, w którą możesz zagrać w zaciszu Twojego domu. Cel gry: popchanie kamienia jak najbliżej celu. To wcale nie będzie tak łatwe, jak może się wydawać! W zestawie plansza i 6 plastikowych kamyków. Wiek: 4+.

Curling gra planszowa Lucrum Games

 

Olimpijska gra na Twoim stole!

“Curling” gra planszowa to zręcznościowa wersja olimpijskiej rozgrywki, która odbywa się w Twoim domu. W grze “Curling” drużyny zagrywają (czyli pchają) swoje kamienie wzdłuż maty tak, aby znalazły się jak najbliżej celu (czyli trójkolorowego koła, które będziemy nazywać domem). Rozgrywka trwa 8 rund i kończy się zwycięstwem drużyny, która zdobędzie najwięcej punktów.

W Polsce Curling nie należy do najpopularniejszych sportów, ale na pewno każdy przynajmniej kojarzy “szczotki” i “czajniczki”, których używa się podczas grania. Mini wersja gry świetnie sprawdzi się jako towarzysz wszelkich imprez i rodzinnych spotkań, a nawet dwóm graczom przysporzy mnóstwa pozytywnych emocji i dreszczyku rywalizacji. Naszą planszową wersję gry pod patronat przyjęła Polska Federacja Klubów Curlingowych.

Nutka historii

Pierwsze potwierdzone wzmianki o Curlingu datuje się na początek XVI wieku. Gra najprawdopodobniej powstała w Szkocji, a swoją nazwę zawdzięcza szkockiemu słowu curr, które oznacza gwar i jest odniesieniem do dźwięku kamienia szorującego po lodzie.

W pudełku znajduje się również druga wersja instrukcji do mniej znanej gry Shuffleboard, której powstanie owiane jest tajemnicą. Co wiemy na pewno to, że w Shuffleboard grał już w XVI wieku król Anglii Henryk VIII, który później zakazał tej rozrywki wśród swojego ludu. Dziś w tej grze używa się plastikowych dysków, rozgrywając mecze na twardej (najczęściej betonowej lub drewnianej) nawierzchni.

Zawartość opakowania:

– 1 mata,

– 6 kamieni,

– instrukcja.


Wymiary opakowania: 24,5cm x 19,5cm x 7cm

Specyfikacja: Curling gra planszowa zręcznościowa LUCRUM GAMES 4+

EAN

5904305400303

Kod Producenta

KX4692

Opinia Użytkownika

0.0 z 5
0
0
0
0
0
Czytaj opinie

Jeszcze nie ma żadnych ocen.

Dodaj pierwszą opinię “Curling gra planszowa zręcznościowa LUCRUM GAMES 4+”

Curling gra planszowa zręcznościowa LUCRUM GAMES 4+
Curling gra planszowa zręcznościowa LUCRUM GAMES 4+

77.20

Kupillo
Logo
Kosz